5 lipca 2012

Czy Roxy będzie siódmą Winx?


Postać Roxy obrosła już plotkami. Jedni już uważają ją za kolejną, siódmą już członkinię Klubu Winx, inni są przekonani, że nigdy do tego nie dojdzie, a jeszcze inni są kompletnie zdezorientowani i czekają na oficjalne wiadomości, ale właściwie czy nie dostaliśmy ich już dawno temu?

Roxy dołączyła do serialu w czwartym sezonie, jako odnaleziona ostatnia czarodziejka na Ziemi.  Właściwie od razu zaprzyjaźniła się z Winx, a nawet śladem nowych przyjaciółek, uzyskała Believix (co zostało niedawno oficjalnie potwierdzone przez Rainbow S.r.l., czyli twórców Klubu Winx), a przecież był to temat częstych debat (rozprawiano, czy aby nie osiągnęła jedynie pierwszego poziomu, Magic Winx). To sprawia, że jest ona właściwie równa z resztą Klubu Winx. Kolejny „suchy” fakt, to udział Roxy w openingu czwartego sezonu, gdzie ukazuje się nam we fragmencie, w którym po kolei jawią się nam wszystkie twarze członkiń Winx, w tym twarz Roxy! To ważne, bo przecież mogłaby zostać przedstawiona osobno, w innym fragmencie teledysku, jako jedna z postaci występujących w serialu, tymczasem umieszczono ją we wspólnym fragmencie openingu razem z resztą dziewczyn. To niejedyny dowód pochodzący z tego sezonu. W ostatnim odcinku, pod sam koniec, widzimy cały Klub Winx lecący razem nad miastem, a w oddali odosobnioną sylwetkę Roxy, wyraźnie oddzieloną od grupy. Po krótkiej chwili jednak, Bloom wykonuje jednoznaczny gest w stronę Roxy - przywołuje ją ręką, dając sygnał aby leciała razem z nimi. Ta scena, jednocześnie będącą finałem czwartego sezonu, była czymś w rodzaju nieoficjalnego zaproszenia Roxy do Klubu Winx.

Jeśli jednak nie przekonują Was te serialowe dowody, na potwierdzenie mam jeszcze parę innych faktów. Najlepszym jest promocja Roxy. Twórcy całej serii, wysyłają nam wiele sygnałów, na potwierdzenie naszej tezy. Jeśli bardziej niż serialowi, ufacie magazynowi Winx Club, na pewno odnotowaliście, iż Roxy dołącza do grona uczennic Alfei, jednak czeka ją nie 5 lat jak pozostałych uczennic, lecz 3 lata nauki jak dziewczyny z Klubu Winx. Dlaczego? Jakby tego było mało, w komiksie Roxy jest już oficjalnie w Klubie. To wyraźny sygnał...

Jeśli jeszcze nie przekonaliście się, lub choćby nie zaczeliście się wahać, przytoczę parę odrębnych faktów, które jednocześnie są równie ważne jak poprzednie. Producenci na wiele sposobów starają się promować serial. Powstają zabawki i gadżety z czarodziejkami, a wśród nich np. lalki Winx z postacią Roxy! Czy gdyby nie była w Klubie, tworzono by lalkę na podstawie jej postaci? W końcu jeszcze żadna z epizodycznych postaci nie doczekała się takiej promocji, jak Winx, no chyba że wspomniana przed chwilą Roxy... Jednak ostatnia czarodziejka na Ziemi, oprócz swojej własnej lalki, doczekała się jeszcze kolekcji ubrań, między innymi „Tutti Frutti”, „I Love Dance” czy „Gran Gala”.  Przecież do tej pory, żadna z pobocznych postaci nie miała szans na własną kolekcję ubrań. Roxy natomiast uczestniczy we wszystkich kolekcjach projektowanych dla reszty dziewcząt z Winx. Z resztą tyczy się to nie tylko kolekcji strojów, ale wszystkich marketingowych działań. Co jakiś czas wychodzą nowe promocyjne zdjęcia dziewcząt z Klubu Winx... na których widnieje także postać Roxy. I nie tylko tam! Chyba każdy fan serialu, choćby słyszał kiedyś o grze „Winx Adventure”, sławnej na cały świat. W grze tej mamy wszystkie postacie z Klubu Winx, w tym także... Roxy! Także Nickelodeon w grze na swojej stronie internetowej, stworzył postacie dziewcząt, a także opcję pozwalającą na stworzenie swojej własnej postaci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że stworzyć można ósmą Winx, a więc od razu nasuwa się fakt, że siódma już jest. Chyba nie trzeba dodawać jej personalia (zwłaszcza, że Roxy występuje w grze)?

Jednak największymi wskazówkami są ostatnie, szokujące a zarazem zastanawiające wypowiedzi na Facebooku Rainbowa. Na pytania fanów, o Roxy, padły dwie zaskakujące odpowiedzi. Najpierw zostaliśmy poinformowani, że Roxy NIE BYŁA członkinią Klubu Winx w sezonie czwartym. Jednak chwilę później, padła druga informacja z oficjalnego konta firmy Rainbow S.r.l. - „to, że Roxy nie była jedną z Winx w czwartym sezonie, nie oznacza, że NIE BĘDZIE nią w piątym, jednak na razie to wszystko jest poufne”...

Chyba każdy przyzna, że te dowody w debacie o przynależności Roxy do Klubu Winx są mocne. Każdy niedowiarek, powinien choćby zawahać się po powyższych dowodach, jednak czy jest jeszcze sens niedowierzać, gdy producenci sami podsuwają nam sylwetkę Roxy, pod niemal każdą wzmianką o Klubie Winx?

16 komentarzy:

 1. Anonimowy6/7/12 10:58

  Sugerujesz, że żadna poboczna postać nie dostała własnej lalki. "W końcu jeszcze żadna z epizodycznych postaci nie doczekała się takiej promocji, jak Winx, no chyba że wspomniana przed chwilą Roxy..." Ale Roxy nie była poboczną postacią, w 4 sezon grała główną role!!! Poza tym nie została ona pokazana w żadnym (dotychczasowej) zapowiedzi 5 serii. Również w openingu 4 sezonu nie tylko Roxy ukazała się w tej scenie, ale oprócz Club'u Winx także Diana, Mrogana czy Aurora, więc jakby to też nie jest żadnym dowodem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj! Nie sugeruję, lecz przytaczam fakty. Niestety nie dokładnie przeczytałaś/łeś moją wypowiedź. Nigdzie nie napisałem, że Roxy jest poboczną postacią, wręcz przeciwnie, napisałem, że Roxy nie może być poboczną postacią, ponieważ one nie dostają swoich własnych lalek, co nasuwa tezę, iż Roxy musi być główną postacią. Mało tego, jej lalka promowana jest jako jedna z dziewcząt z Klubu Winx.
   Masz rację! W żadnej z dotychczasowych zapowiedzi, nie umieszczono Roxy, jednak jak widać co innego robi, a co innego mówi Rainbow. Na swoim profilu Facebookowym, umieścił wypowiedzi bardzo zastanawiające, które przytoczyłem w tekście - wróć do niego proszę! Co do wspomnianego przez Ciebie openingu czwartego sezonu, rzeczywiście, pojawiają się w nim również Morgana, Diana czy choćby Aurora, jednak musisz pamiętać, że Winx należy teraz także do stacji Nickelodeon, która wzięła pod nóż cały serial. Wynikiem tych prac jest np. nowy opening, w którym postanowiono uciąć fragmenty ze wszystkimi pobocznymi postaciami, zostawiając sam Klub Winx... oraz Roxy, która występuje wraz z nimi w jednym wspólnym, spójnym fragmencie, kiedy przedstawiany jest Klub Winx! To jest jednak jakiś dowód.
   Gadżety odgrywają wielką rolę w promocji serialu, a w każdym z nich, dodawany jest gadżet dotyczący Roxy, jako jedna z Winx.
   Myślę, że oczywiście warto poczekać z dyskusjami na oficjalne wiadomości, jednak przecież nie bez powodu daje się fanom tyle wskazówek, jednocześnie zbywając pytania o Roxy tajemniczym uśmiechem ;).

   Usuń
  2. Anonimowy12/1/14 22:24

   nie nawiedze roxy i niejest ona główną tylko jest w 4 seri

   Usuń
  3. Anonimowy12/1/14 22:25

   i ona tylko ma lalkę bo była główną w 4 seri ale w innych już jej niema i dobrze

   Usuń
  4. Ja tam uwielbiam Roxy i chce by była 7 winx. A twoja ulubiona winx?

   Usuń
 2. Anonimowy13/7/12 20:41

  No tak, te dowody przemawiają za tym, że Roxy będzie członkinią Clubu Winx. Ja znam jeszcze kilka innych, ale także znam takie, które opowiadają się za tym iż jednak tak się nie stanie. Gdybym ja o tum decydowała to chciałabym, aby drogi Roxy i Winx się rozeszły. Po prostu mam pewien uraz do tej dziewczyny i przez to jej nie lubię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co ci w niej przeszkadza? Ja nienawidzę Bloom i chciałabym żeby ją wywalili

   Usuń
 3. Anonimowy8/3/13 11:40

  a ja uwielbiam Roxy i fajnie by było gdyby ona też występywała w sezonie 5 i 6 jako człąkinia winx club z mocą sirenix szkoda że była tylko dwa razy w filmnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy8/3/13 11:40

  a wiecie kiedy premiera 5 sezonu odcinka 13 w polsce

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy2/4/13 20:17

  ponoć we wrześniu ma być ale nie wiem kiedy ale dowiedziałam się że serial będzie leciał na nikelodion polska i na teletoon+ ale tylko tyle wiem

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy2/4/13 20:18

  ja bym była zadowolona gdyby roxy występowała jako 7 członkini winx club można tylko pomarzyć
  hmm

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy22/7/13 17:26

  roxy na 100% będzie 7-mą z winx

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy31/7/13 12:55

  Roxy nie będzie 7 Winx ponieważ oglądałam 12 odcinków 5 serii gdzie oni szukają nowej mocy i Roxy w poszukiwaniach nie uczestniczy i rzadko jest pokazywana .

  OdpowiedzUsuń
 9. Roxy jest super to maja ulubiona winx i powinna być 7-mą

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że może to być Winx Roxy
  bo widziałem kilka rysunków z nią w Fruitti Music, Love & Pet i W wersji Ice
  Gala i wersja
  Byłbym szczęśliwy, gdyby spożywali Sezon 7

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy22/8/14 16:44

  Oglądnęłam cały 5 i 6 sezon Roxy nie była, nie jest i nie będzie 7-mą Winx. c;

  OdpowiedzUsuń