3 czerwca 2012

"Przyjaciółka Bloom" (2/2007)

W Alfei, Czarodziejki miło spędzają popołudnie, plotkując  i oddając się swoim pasjom.  Tecna jest ciekawa, dlaczego Bloom zdecydowała się na naukę w szkole magii. Bloom opowiada przyjaciółkom, jak zaczęła się jej przygoda z magią.

Pewnego dnia, w Gardenii, rodzinnym mieście Bloom, jej mama Vanessa, próbowała obudzić córkę na wszelkie sposoby, jednak dopiero gdy wspomniała o szkole, dziewczyna stanęła na nogi. Po chwili zdała sobie jednak sprawę, że przecież ma wolne od nauki. Nie zachwycił jej również fakt, że Vanessa potrzebuje jej do pomocy w swojej kwiaciarni. Razem udały się na śniadanie, gdzie Bloom wyraziła swoją niechęć do pracy w lecie i spytała o pozwolenie na wyjazd z przyjaciółkami. Niestety jej rodzice uznali, że jest  ona jeszcze za młoda na samodzielny wyjazd.  Wręczyli jej jednak prezent, piękny rower. Nie był to jednak wymarzony pojazd Bloom. W trakcie próbnej jazdy, spotyka ona swoją odwieczną rywalkę, Mitzi. Dziewczyna dokucza czarodziejce, wytykając jej brak skutera, który posiadają wszyscy uczniowie ze szkoły Bloom. Wściekła i smutna odjeżdża od rywalki, a po drodze omal nie powoduje wypadku samochodowego. Wraz z Kiko zatrzymują się na polanie, aby chwilę odpocząć i uspokoić się. Wtedy za drzewami, dostrzegają czarodziejkę walczącą z okropnymi stworami. Po chwili niedowierzania, Bloom postanawia pomóc dziewczynie. Jej groźby nie robią wrażenia na potworach. Kiedy już mają zaatakować Ziemiankę, ta w wyniku strachu, wytwarza niezwykłą moc, dzięki czemu Stella odzyskuje przewagę i ostatecznie rozprawia się z wrogami.  Niestety po chwili mdleje. Bloom postanawia zabrać nową przybyszkę do domu.

Tymczasem w magicznym wymiarze, Ogr Knut gęsto tłumaczy się z przegranej bitwy. Dostaje ostatnią szansę od swoich pracodawczyń, na zdobycie berła czarodziejki.  Potwór nie jest jednak przegrany. Zdobył kawałek jej ubrania, dzięki czemu wiedźmy wysyłają na Ziemię Trolla tropiącego.

W Gardenii, Bloom próbuje przekonać rodziców, że poznana dziewczyna jest naprawdę czarodziejką. Jednak słabo jej to wychodzi, więc ojciec Bloom chce wezwać policję, od czego odwodzi go czarodziejka. Stella, jak przedstawia się dziewczyna, opowiada o swoim świecie i przytakuje słowom Bloom, jednak kiedy i to nie przekonuje rodziców, postanawia zaprezentować im trochę czarów. Oznajmia też, iż Bloom również posiada moc. Razem udają się do jej pokoju, gdzie Stella podziwia jej rysunki i prezentuje swoje czary.  W tym samym czasie, potwory odnajdują dom Bloom.

Stella zabiera ją na wycieczkę, aby pokazać jej Alfeę. Zachęca ją, aby rozpoczęła naukę w szkole Czarodziejek. Bloom nie jest jednak do końca przekonana, boi się porzucić rodzinę i przyjaciół. Postanawia przemyśleć to na spokojnie. Wracają do domu.  Wtedy potwory atakują ich dom. Stella rozpoczyna walkę ze stworami. Po chwili dołącza także Bloom, która znów pod wpływem silnych emocji, uwalnia swą moc. Kiedy sytuacja jest już opanowana, Stella wzywa Specjalistów z Czerwonej Fontanny. Niestety, Bloom bierze ich za wrogów i atakuje jednego z nich. Dopiero Stella informuje ją, że to przyjaciele z bliskiej szkoły. Chłopcy rozprawiają się z okropnym Trollem i przedstawiają się dziewczynie. Wśród nich jest Brandon, chłopak którego zaatakowała, i który wpada w oko Bloom. Specjaliści żegnają się, i transportują Trolla na swój statek, po czym znikają. Bloom z rodziną szacuje straty i zniszczenia. Przed nią trudna decyzja co do dalszej nauki.  Rodzice przyznają, iż ich córka bardzo dorosła, i zgodzą się z każdą decyzją jaką podejmie. To ostatecznie przekonuje Bloom. Ziemianka postanawia spróbować  odnaleźć się w szkole Czarodziejek. Stella odnawia wnętrze domu za pomocą magii, i teleportuje Bloom do Alfei wraz z rodzicami, którzy bardzo chcieli ją odprowadzić. Zdążają akurat przed zajęciami.

Bloom kończy swoją opowieść, a przyjaciółki z Klubu Winx, wyrażają radość z powodu jej pobytu tutaj. Wspólnie twierdzą, że spotkało je wiele cudownych chwil, a kolejne przygody, jeszcze przed nimi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz