2 czerwca 2012

"Strażnik Snów" (5/2008)

W Alfea noc upływa pod znakiem koszmarów. Wiele z Czarodziejek śni swoje największe lęki. Dotknęło to także Bloom, którą nękają jej stare problemy, z czasów, gdy uczęszczała do szkoły na Ziemi. W swoim śnie, dziewczyna biegnie spóźniona na lekcję, jednak autobus ucieka jej sprzed nosa. Ziemianka z całych sił próbuje dogonić pojazd, co w końcu jej się udaje, dzięki kibicom w postaci przechodniów. Wtedy nagle pojawia się w klasie, gdzie okropna nauczycielka, wywołuje ją do tablicy. Wtedy zalana potem wybudza się i Florę przy okazji. Ponieważ do zajęć pozostało niewiele czasu, postanawiają zacząć przygotowywać się do lekcji. Po wyjściu z pokoju spotykają Musę oraz resztę Winx.  Okazuje się iż Musa również śniła swoje lęki, o zagubionym flecie, który dostała od ojca.  Aby rozładować atmosferę, Flora proponuje wyjście do ogrodu, aby tam przeprowadzić ćwiczenia z magii. Bloom decyduje się pozostać w swoim pokoju, aby odpocząć jeszcze chwilkę. Postanawia  zrelacjonować wszystko swojemu magicznemu pamiętnikowi. Opowiada mu, jak znalazła tajemniczą dziewczynę, i jej dziwną małą wróżkę, która w strasznym stanie wyłoniła się z lasu. Niestety profesor Palladium i dyrektor Faragonda, wspólnie ustalili, że na polepszenie jej stanu zdrowia, trzeba jeszcze poczekać. Po tych wyznaniach, ku niezadowoleniu pamiętnika, Bloom odchodzi aby dołączyć do dziewcząt w ogrodzie.

Dziewczyny postanawiają razem odwiedzić nowo przybyłą koleżankę, wraz ze spotkaną po drodze dyrektor Faragondą.  Po dotarciu na miejsce, opiekujący się dziewczyną profesor Palladium, oznajmia, iż jest ona uwięziona przez własne sny i koszmary. Bloom wyjawia profesor Faragondzie,  że także ona cierpi ostatnio na koszmary i dawne lęki. Nauczycielka zdaje sobie sprawę, że na tą przypadłość skarży się coraz więcej osób. Ustala, że ktoś w magicznym wymiarze manipuluje snami innych. Postanawia wysłać czarodziejki do profesora Morfeusza - specjalisty od snów, aby zbadały sytuację, i uwolniły nowo przybyłą.

Wkrótce dziewczyny dostają wiadomość od profesora, ze wskazówkami co do jego lokalizacji. Mają za zadanie odnaleźć go w Magix. Na szczęście dzięki uporowi i sprytowi, szybko odnajdują jego gabinet.  Po dotarciu na miejsce, objaśniają całą sytuację. Dowiadują się też, że w wymiarze snów, w którym się właśnie znajdują, każdy sen i koszmar ma swoje miejsce, a ktoś namieszał w nich, powodując spustoszenie.  Objawia im także, iż na specjalne życzenia, komponuje szczęśliwe sny. Czarodziejki chcą uzyskać odpowiedzi, jak uwolnić przyjaciółkę ze snu. Profesor stwierdza, że tylko one mogą ją uwolnić, pokonując swoje lęki i udając się do jej własnych.

Po opuszczeniu gabinetu, spotykają wiele dziwnych postaci ze snów, ale i najgorszych koszmarów. Napotykają także swoje lęki, i choć z początku trudno im się z nimi zmierzyć, w końcu udaje im się pokonać słabości, dzięki czemu w końcu docierają także do źródła strachu nieznajomej z Alfei. Okazało się, że ich lęki były tylko wytworem wyobraźni.  Po wejściu do ogromnego zamku, odkrywają swoją nową znajomą, przywiązaną do zimnego kamiennego blatu. Dzięki swoim czarom udaje im się ją uwolnić, dzięki czemu postać dziewczyny znika, a ona sama odzyskuje przytomność w wymiarze Magix. W tym samym momencie zamek rozpada się, więc dziewczyny szybko uciekają co sił w nogach, niestety Bloom potyka się i zapada w sen, jednak tym razem jest to romantyczna wizja jej randki ze Sky'em. Po przebudzeniu się, straszne gruzy zamczyska zamieniają się w ciepłe łóżko w sypialni Bloom. Czuwa koło niej Flora, która informuje ją, że to już koniec tej okropnej historii i wszystko wróciło do normy. Udają się do gabinetu pielęgniarki, aby po raz pierwszy porozmawiać z wybudzoną przyjaciółką. Okazuje się iż nazywa się ona Layla. Klub Winx przedstawia się jej i pyta o jej przeszłość. Layla opowiada im swoją historię i mówi, że to jeszcze nie koniec czyhających wokół niebezpieczeństw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz