1 czerwca 2012

"Chłopcy z Czerwonej Fontanny" (1/2007)

W Alfea, dziewczęta dzielą się wrażeniami z odbytego balu ze Specjalistami. Każda z czarodziejek opowiada o swoich przeżyciach i chłopcach które poznały podczas przyjęcia. Tecna jest pod wrażeniem wiedzy Timmy'iego na temat technologii i urządzeń. Opowiada reszcie grupy, o tym jak go poznała. Stella wypytuje Musę, o jej wrażenia z balu, i chłopca, którego tam poznała. Okazuje się, że dziewczyna spotkała tajemniczego chłopaka na dziedzińcu przed szkołą. Nie ma jednak pojęcia o jego tożsamości, ponieważ wymienili tylko krótkie spojrzenia i powitanie, po czym nieznajomy odszedł. Po krótkim opisie jego wyglądu, Stella jest pewna, że na balu Musa poznała niesfornego i tajemniczego Rivena. Radzi przyjaciółce, aby darowała sobie spotkania z nim, ponieważ bywa on dziwny. Musa jest jednak zauroczona swoim wybrankiem. Tymczasem Stella rozpoczyna swoją historię. Okazuje się, że na balu zaczepił ją niejaki Sky - książę, co bardzo spodobało się czarodziejce, która postanawia zwodzić Specjalistę. Ostatnią relację zdaje Bloom. Dziewczyna poznała tajemniczego chłopca, z którym tańczyła podczas przyjęcia. Potem spotkała go ponownie, odbywając z nim bardzo miłą rozmowę, podczas której Brandon prawił jej komplementy. Niestety ich spotkanie zakończyło się dość dziwnie, bowiem chłopak zrobił się nieswój i pożegnał się z Bloom, po czym szybko wyszedł. Stella pociesza przyjaciółkę, mówiąc iż są to cechy wszystkich chłopców.

Tymczasem w Czerwonej Fontannie, Specjaliści dostają za zadanie przetransportować Trolla, zamkniętego w polu magnetycznym, do zabezpieczonego terenu, gdzie mieszkają wszystkie stwory tego rodzaju.  Niestety, dwaj mężczyźni, uszkadzają klatkę Trolla, i sprawiają, że mechanizm nastawia się na otwarcie za dwie godziny, co oznacza, że klatka Trolla otworzy się na pokładzie samolotu, zanim chłopcy zdążą dotrzeć na miejsce.

W tym samym czasie, Czarodziejki ćwiczą na świeżym powietrzu. Bloom jest pod wrażeniem tego, jak zgrane są jej przyjaciółki. Flora stwierdza, że jest to zasługa harmonii i lekcji  odbytych w szkole. Dziewczyny postanawiają wymyślić nazwę dla swojej piątki, aby wyróżnić jakoś swoją przyjaźń. Po wielu nietrafionych pomysłach, Bloom podsuwa Stelli pomysł dzięki czemu wymyśla ona nazwę Wings Club. Flora proponuje aby w nazwie znalazła się jakaś inspiracja motylami, które kocha, więc Bloom wymyśla zamianę ostatnich dwóch liter, na literę X, które zapisane odpowiednią kursywą, przypomina skrzydła tych owadów.

Przelatujący nad szkołą dla Czarodziejek chłopcy z Czerwonej Fontanny, zauważają swoje przyjaciółki. Sky postanawia zatrzymać się na chwilkę aby spotkać się ze Stellą, pomimo oporów i niechęci Brandona. Dziewczyny są uradowane ich wizytą. Stella dostaje od swojego wybranka, zaproszenie na pokład. Chłopak opowiada jej o ich misji, i prosi aby dziewczyna poleciała z nim, przy okazji podziwiając przepiękne widoki. Brandon jest temu przeciwny, czemu daje wyraz, jednak Sky nie zważa na jego protesty, i podczas chwili nieuwagi, odlatuje z czarodziejką. Reszta Klubu Winx nie jest zadowolona z tej sytuacji. Niestety nie udało im się odwieść Stelli od tego pomysłu. Wściekły jest także Brandon, który obawia się, iż nieodpowiedzialnej dwójce, może się coś stać. Uważa, że w razie wypadku, Sky nie poradzi sobie sam, a pomoc dziewczyny nie będzie użyteczna. To bardzo oburza Bloom. Po sprzeczce z czarodziejką, postanawia wyruszyć w ich ślad. Bloom podąża razem z nim, prowadząc całą eskapadę. Maszerują w ciągłej kłótni.

Tymczasem na statku, Troll uwalnia się z klatki i pustoszy pokład. To przerywa sielankę Stelli i Sky'a. Zmuszeni są lądować, i uciekać w głąb doliny.

W trakcie poszukiwań, Bloom i jej towarzysz, zawierają sojusz i porozumienie. Rozmawiają o życiu, co zbliża ich do siebie.

W krainie Trolli, trwa jednak ciągła walka o przetrwanie. Sky za pomocą awaryjnego transmitera, wzywa pomoc. Razem ze Stellą, uciekają przed goniącymi ich, rozjuszonymi bestiami.

Tymczasem Icy, dzięki swojemu pajęczemu szpiegowi, dowiaduje się o problemach księcia i jego wybranki. Postanawia wykorzystać sytuację, i pozbyć się niechcianej dziewczyny. Wraz z siostrami, udaje się do krainy Trolli.

Brandon i Bloom, dostają sygnał od przyjaciół. Ruszają na ścigaczu do miejsca z którego dochodzi sygnał. Znów rozpoczynają się sprzeczki, jednak nie tylko u tej dwójki, również dziewczyny z Klubu Winx, toczą boje o zaistniałą sytuację. Tecna jest wściekła na Stellę i niechętna aby jej pomóc, jednak pozostałe członkinie przekonują ją do wyprawy ratowniczej.

Trix dzięki czarnej magii, przedostają się na terytorium bestii, i z ukrycia prowokują potwory do ataku na dwójkę zagubionych uczniów. Stella podczas ucieczki traci równowagę i zawisa nad przepaścią, a Sky zostaje otoczony przez Trolle. Na szczęście na pomoc przybywają Brandon i Bloom. Dzięki ścigaczowi, szybko ratują z opresji czarodziejkę, i pomagają w walce Sky'owi. Niestety ich siły są zbyt małe by rozprawić się z potworami. Brandon powoli traci siły, co rozbudza w Bloom uczucia, dzięki którym uwalnia swoją moc, pokonując wszystkich wrogów. Wszystko to z ukrycia widzą wiedźmy. Pomimo, iż Stormy jest gotowa podjąć walkę z dwiema czarodziejkami, Icy postanawia się wycofać. Tak też robią. Uratowana czwórka, powraca do domów po ciężkiej walce. Klub Winx dzieli się wrażeniami z potwornego zdarzenia.

Dzięki usilnym staraniom, nikt w Czerwonej Fontannie, ani w Alfea, nie dowiedział się o niebezpiecznej eskapadzie Sky'a i Stelli. Jednak profesor, informuje Brandona i Sky'a, że zaistniała sytuacja z wypuszczeniem Trolla z klatki, nie była zbiegiem okoliczności, a próbą sabotażu. Podejrzewa, że ktoś w Czerwonej Fontannie, próbuje pozbyć się księcia. Ostrzega go, i radzi ostrożność.

Tymczasem w pozostałych magicznych szkołach, wiedźmy ubolewają nad kolejną porażką, odpoczywając z okropnym bólem głowy. Poprzysięgają, że na tym ich zemsta się nie kończy.

Natomiast czarodziejki ze szkoły Alfea, dzielą się wrażeniami, na temat ogromnych pokładów mocy Bloom. Twierdzą, że czarodziejka jest bardzo potężna i powinna jak najszybciej nauczyć się kontroli nad swoją magią. Stella jest również zachwycona księciem Sky'em, który dzielnie bronił ją przed niebezpieczeństwami na terytorium Trolli. Wyznaje swoim przyjaciółkom, że jeśli chłopak poprosi ją o kolejne spotkanie, nie odmówi mu.  To rozjusza dziewczyny, które mają już dość problemów, jakich przysparza im Stella, i postanawiają, nigdy nie dopuścić ponownie do tak niebezpiecznej sytuacji, jaka miała miejsce tego dnia…

4 komentarze:

 1. Witam, mam współpracę z blog?

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy2/6/12 15:48

  Proszę o dodanie do linków:
  www.endlesswinx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Możesz dodać swoje linki do mojego blog i dodać ją do moich linków, może być?

  OdpowiedzUsuń