31 maja 2012

"Tajemnice Alfei" (2/2006)

Bloom powoli aklimatyzuje się w nowej szkole. Rozpoczyna szkołę w Alfea. Podczas zajęć poznaje profesora Wizgiza, który uczy sztuki zmieniania formy. Niestety, już podczas pierwszych zajęć, dziewczyna odnosi porażkę. Zadanie zmienienia swojego koloru włosów nie wychodzi jej najlepiej. Stella pociesza koleżankę, mówiąc jej, że na pewno wkrótce jej się uda.

Bloom jednak nie poddaje się tak łatwo, i po zajęciach zmierza do szkolnej biblioteki, aby dowiedzieć się nieco więcej o zadaniu i zasięgnąć informacji. Stos książek wypada jej niespodziewanie z rąk, dzięki czemu zauważa ciekawą książkę o historii Alfea. W tym samym czasie do pomieszczenia wchodzi Tecna, szukając swojego komputerka, który czyta wszystkie książki za nią, i wprowadza gotowe dane do jej palmtopa. Dziewczyna oferuje jej pomoc i użycza swoje urządzenie, jednak Bloom przez swoje niezdecydowanie i roztargnienie uszkadza je. Tecna oburzona opuszcza salę. Ziemianka powoli traci nadzieję. Powraca do swojego pokoju, gdzie wraz ze Stellą ćwiczy zadanie, jednak bez skutku. Efekty nie są satysfakcjonujące. Bloom traci wiarę i zaczyna wątpić w swoją obecność w szkole czarodziejek. Rozmawia o tym z nowymi współlokatorkami. Przyjaciółki pocieszają dziewczynę. Następnego dnia, podczas śniadania na które Bloom spóźniła się z powodu zaspania, profesor Faragonda informuje dziewczęta, iż odwołuje zajęcia w szkole, na rzecz balu, na który zaproszeni są także Specjaliści. Wszyscy są tym faktem uradowani. Czarodziejki rozpoczynają poszukiwania odpowiednich sukienek.

Tymczasem w Chmurnej Wieży czarownice knują intrygi, dzięki którym zepsują przyjęcie w Alfea. Planują zniszczyć miłą atmosferę za pomocą czarnej magii.

Stella przymierza swoją suknię, razem z przyjaciółkami. Tylko Bloom nie ma gotowego stroju, co ukrywa przed resztą. Postanawia włożyć jedyną w swojej szafie suknię, która przez długi czas służyła jej na Ziemi. Niestety przez nieuwagę, przypala sukienkę żelazkiem. Kompletnie zagubiona dziewczyna, przypomina sobie, że w książce, którą przez przypadek znalazła w bibliotece, widziała plan szkoły, z zaznaczonym pomieszczeniem wypełnionym strojami z dawnych balów kostiumowych.

Podczas gdy reszta uczniów przygotowuje się do balu, Bloom poszukuje pożądanego pomieszczenia. Kiedy wreszcie je odnajduje, wśród wielu niemodnych i niepasujących sukien, wypatruje tą jedną, magiczną, dopasowującą się do osoby, która ją nosi. Niestety, kiedy czarodziejka postanawia wrócić do pokoju, aby przygotować się do przyjęcia, wpada na złe wiedźmy Trix. Szybko ucieka przed wrogami, jednak natrafia na magiczny labirynt. Postanawia zaznaczać drogę nicią wyprutą z sukienki.

Tymczasem Trix rzucają zaklęcie na prezenty, które Specjaliści planują wręczyć wszystkim dziewczynom podczas balu. Sprawiają, że po otwarciu każdy prezent, zamieni się w jaszczuroszczury. Jednak ich plany niszczy Bloom, która wpada do pokoju i zapowiada wiedźmom, że nie zamierza dopuścić do tej okropnej sytuacji. Icy wszczyna atak, jednak Bloom szybko ucieka przez pobliskie drzwi. Okropne Trix postanawiają nie szukać dziewczyny i uciec póki czas, jednak magiczny labirynt skutecznie im to uniemożliwia.

W tym samym czasie Bloom po nitce wydostaje się z podziemi. Zrezygnowana postanawia szukać nowej sukienki, kiedy nagle, nitka scala się w piękną suknię, pasującą do Bloom jak ulał. Szybko udaje się na salę balową. Odszukuje dziewczyny i opowiada im całą historię o swoim odkryciu w związku z Trix. Przyjaciółki postanawiają zapobiec katastrofie, tym bardziej, że prezenty właśnie wniesiono na salę. Wspólnie jednoczą swoje siły i za pomocą zaklęcia, sprawiają, iż prezenty wracają do swoich pierwotnych postaci, unicestwiając w ten sposób intrygę Icy, Darcy i Stormy.

Chłopcy z Czerwonej Fontanny, obdarowują wszystkie czarodziejki swoimi magicznymi podarunkami. Po otwarciu, okazuje się, że z każdego prezentu wylatują magiczne, barwne motyle. Czarodziejki są zachwycone i wdzięczne Specjalistom. Postanawiają rozpocząć wspólne świętowanie.

Tymczasem Brandon prosi Bloom do tańca, obdarowując ją komplementami. Reszta grupy Winx, jest pod wrażeniem swojej przyjaciółki.

Nie wszystkim jest jednak do śmiechu. W lochach Szkoły, w magicznym labiryncie, wiedźmy Trix, wciąż poszukują wyjścia. Niestety przyszło im solidnie zapłacić za swoje plany zemsty na uczennicach Alfea. W jednym z korytarzy, natykają się one na okropne jaszczuroszczury, które same wyczarowały. Wściekłe uciekają przed gadami i poprzysięgają zemstę na Bloom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz