30 maja 2012

"Zamek" (1/2006)

Pewnego dnia Stella, czarodziejka z Solarii, podczas swojej obecności na Ziemi, poznaje Bloom, dziewczynę, która jak się okazuje, jest czarodziejką. Za namową przyjaciółki, dziewczyna postanawia wrócić wraz z Stellą do magicznego wymiaru, gdzie znajduje się najlepsza Szkoła czarodziejek Alfea. Nie jest to dla jej rodziny ani dla niej łatwa decyzja, jednak dla dobra Bloom, jej rodzice zgadzają się na naukę w innym wymiarze. Odprowadzają ją aż pod samą Alfeę, jednak okazuje się, że z powodu braku magii nie mogą iść dalej. Rozstają się, i od tej pory Bloom rozpoczyna swoją naukę w Szkole Czarodziejstwa.

Cała sytuacja nie jest jednak łatwa, ponieważ aby dostać się do szkoły, trzeba znajdować się na liście uczennic sporządzonej przez Gryzeldę - jedną z opiekunek w Alfei. Jednak Stella i na to znajduje radę. Namawia  nową przyjaciółkę, aby przyjęła personalia jednej z nieobecnych uczennic. Bloom niechętnie, jednak przyjmuje propozycję nie mając innego wyjścia. Za pomocą przyjaciółki przyjmuje nazwisko Verandy z planety Callisto i rozpoczyna swoją przygodę.

Po weryfikacji uczennic, rozpoczyna się krótki apel na dziedzińcu szkoły, podczas którego poznają ogólne zasady działania szkoły i jej zasad. Po wystąpieniu surowej Gryzeldy, Bloom poznaje także miłą i sympatyczną dyrektor szkoły profesor Faragondę. Kobieta wita wszystkie dziewczyny i życzy im udanego pobytu w placówce.

Po apelu Czarodziejki udają się na zwiedzanie budynku. Zostają oprowadzone przez dyrektor, która przestrzega je również przed Chmurną Wieżą - szkołą dla niesfornych czarownic.

Wkrótce po oficjalnej części, Bloom udaje się ze Stellą do swojego pokoju, gdzie poznaje współlokatorki i sąsiadki ze szkoły - Florę, Musę i Tecnę. Przyjaciółki postanawiają pokazać nowej koleżance Magix - miasteczko w magicznym wymiarze. Bloom jest zachwycona ale i zaskoczona tym co widzi. Nie spodziewała się tego, że pod wieloma względami Magix przypomina jej rodzinną Ziemię. Na próżno szuka tak znanych na Ziemi atrybutów czarodziejskich jak smoki, krasnale czy różdżki.

Tymczasem obok, nieporadny Ogr, wysłannik trzech złych wiedźm z Chmurnej Wieży, dostrzega czarodziejki i od razu informuje o tym swoje pracodawczynie. Te nie tracąc czasu, wyznaczają mu za zadanie atak na Stellę, w celu odebrania jej czarodziejskiego berła.

W tym samym czasie, czarodziejki udają się do restauracji na pizzę, aby lepiej się poznać i miło spędzić czas. Próbują przybliżyć Bloom życie w magicznym wymiarze. Dziewczyna czuje się jednak trochę zagubiona, więc postanawia zadzwonić do mamy. Nie pozwala jej jednak na to telefon, który pomimo iż w jej świecie najnowszy, w Magix jest najstarszy jeśli chodzi o technologię. Ten fakt wytyka jej Tecna, specjalistka od technologii. Niestety ta wypowiedź oburza Bloom, która wychodzi z restauracji i udaje się do budki telefonicznej aby tam wykonać telefon. Stella wybiega za nią próbując ją udobruchać. Postanawiają spotkać się za jakiś czas przy fontannie. Bloom dzwoni do matki i zdaje jej szczegółowe relacje ze swojego pobytu w Magix. Opowiada jej o wszystkich wrażeniach i przygodach. Kończąc rozmowę z powodu przywołań koleżanek, zauważa niebezpiecznego Ogra, Knuta. Postanawia go śledzić.

Tymczasem dziewczyny na próżno czekają przy fontannie. W końcu zniecierpliwione i znużone, postanawiają zacząć działać. Stella zgłasza się na ochotniczkę i idzie szukać nowej przyjaciółki. Po drodze zostaje  zaatakowana przez wysłannika czarownic Trix. Na próżno usiłuje pokonać przeciwnika, bo ten jest szybszy i obezwładnia Stellę. Odbiera jej to co dla niej najcenniejsze, jej berło. Jednak do akcji wkracza śledząca potwora Bloom, i pomaga przyjaciółce w walce również z Trix, które przybywają po swoje trofeum. Początki walki nie są łatwe, na szczęście czarodziejki odnajdują je i ruszają z odsieczą na ratunek. Bloom chce jednak sama się z nimi rozprawić. Odważnie atakuje wiedźmy i wygrywa starcie. Jednak jedna z wiedźm używa swojego mroźnego ataku obezwładniając dziewczynę. Flora pomaga jej używając swoich mocy. Wtedy Bloom po raz pierwszy udaje się użyć transformacji. Dzięki temu pokonuje Trix. Pozostałe czarodziejki są pod wielkim wrażeniem siły i kunsztu dziewczyny. Udaje im się wyjść cało z opresji, odzyskując berło.

Bloom postanawia wyjawić prawdę o swojej tożsamości przyjaciółkom. Po powrocie do szkoły, okazuje się, że Faragonda również dowiedziała się prawdy o jej pochodzeniu. Czarodziejka nie chcąc dalej brnąć w kłamstwo, wyznaje całą prawdę. Jednak jej strach okazuje się przedwczesny, bowiem profesor Faragonda postanawia dać szansę uczennicy. Wierzy w nią, i uważa, że tyko ktoś o niezwykłych zdolnościach mógł wejść do szkoły, pokonując barierę, którą przejść można jedynie posiadając magię…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz