29 maja 2012

"Czarne chmury" (2/2010)

Na planecie Magix, profesor Helgard dowiaduje się, że niestety ponownie nie zdał egzaminu. Jako wytłumaczenie tej decyzji, Czarodzieje podają brak gotowości Profesora. Życzą mu jednak powodzenia i cierpliwości w kolejnych egzaminach. Mężczyzna nie może w to uwierzyć i jest zdruzgotany ponowną porażką. Nie może pogodzić się z faktem, iż pomimo wielu godzin nauki i dobrego przygotowania do egzaminu, nie udało mu się przejść tego testu, pomimo że był przygotowany lepiej od innych zdających. Żali się  przedstawicielowi Rady, który przekazał mu te złe wieści, a ten prosi go o wyrozumiałość i nie poddawanie się. Próbuje wesprzeć go i zapewnia o powodzeniu w przyszłych egzaminach. Mężczyźni rozstają się i każdy odchodzi w swoim kierunku. Profesor Helgard jest wściekły na Radę. Nie zgadza się z ich werdyktem i uważa wynik testu za niesprawiedliwy, a siebie za niedocenionego. Jest pewien swoich racji i uważa że zasługuje na więcej, szczególnie, że napisał bardzo ciekawy w swojej opinii, i nowatorski artykuł.

Opętany złością i żądzą zemsty, postanawia wymyślić plan zemsty na Radzie. Udaje się do swojej pracowni, gdzie knując spisek wymyśla własny eliksir mający na celu zmianę klimatu z ciepłego i słonecznego w burzowy i deszczowy. Udaje się w góry i ulatnia moc eliksiru. Nad wymiarem Magix zbierają się groźne chmury, rozpętuje się ogromna burza i deszcz. Profesor jest dumny ze swojej pracy. Planuje śmiertelnie wystraszyć wszystkich mieszkańców, a potem ze swoimi umiejętnościami  zgłosić się jako jedyny specjalista w zakresie klimatu, czyniąc z siebie wybawiciela. Nie chcąc nikogo krzywdzić, a jedynie pozyskując uznanie, Profesor nie zauważa swoich za daleko idących poczynań. Niestety wracając doświadcza wypadku w wyniku którego traci antidotum na swoje zaklęcie.

W Magix, Winx ze zdumieniem obserwują porywistą i trwającą już dłuższy czas złą pogodę. Pod wpływem melancholijnego nastroju, Bloom postanawia skontaktować się z matką. Gdy w końcu po wielu próbach jej się to udaje, orientuje się, że coś złego dzieje się w jej domu. Zmartwiona zwierza się Stelli ze swoich obaw, po czym udaje się do Faragondy po zgodę na krótki wyjazd na rodzinną Ziemię. Obiecuje szybki powrót i kontynuację nauki we własnym zakresie.

Tymczasem w Czerwonej Fontannie, nauczyciele oraz Specjaliści próbują zaradzić jakoś przybierającej wodzie, która grozi powodzią. Nauczyciele podejrzewają w zmianie klimatu złą magię. Postanawiają wysłać Rivena, Timmy'iego i Brandona na zwiad. Chłopcy z entuzjazmem i zapałem udają się na misję. Są zaniepokojeni tą całą sytuacją.

Tymczasem na Ziemi Bloom udaje się prosto do kwiaciarni swojej mamy. Dostrzega ją zapłakaną w towarzystwie przyjaciółki. Gdy wita się z mamą, zauważa jej roztrzęsienie. Stara się dowiedzieć o powód jej smutku. Matka wyjawia jej złą atmosferę panującą pomiędzy nią a jej mężem. Oboje oddalili się od siebie przez stres i kłopoty w pracy. Podejrzewa go nawet o romans z niejaką Matilde.

W wymiarze Magix, Specjaliści próbują wykonać misję, jednak dochodzi do turbulencji, w wyniku czego tracą kontrolę i rozbijają się w górach. Reszta drużyny zauważa to na swoich radarach i wyrusza na misję ratunkową.

W Gardenii, Bloom i jej mama, rozmawiają o panującej w domu sytuacji i wymyślają dobre rozwiązanie. Czarodziejka postanawia porozmawiać z ojcem i rozwiać wątpliwości.

Coraz większa ulewa panuje w Magix, co nie uchronnie zwiastuje powódź. W Alfei woda wdziera się do podziemi, grożąc zalaniem biblioteki. Nie mając innego wyjścia, Faragonda przerywa zajęcia z magii i wzywa wszystkie uczennice do pomocy przy ratowaniu książek. Profesor Palladium jest zmuszony przerwać zajęcia i odwołać test z czego bardzo zadowolone są czarodziejki. Chętnie pomagają w akcji ratowniczej w szkole. Niestety ich pracę przerywają złe wieści przekazane przez Laylę, o zaginięciu Chłopców. Dziewczyny za pozwoleniem Dyrektorki opuszczają szkołę aby udać się na poszukiwaniu ukochanych.

Bloom udaje się do pracy ojca, aby porozmawiać z nim o mamie. Chce dowiedzieć się czegoś więcej o zaistniałej sytuacji. Zastaje go jednak w kawiarni w pobliżu jego pracy, gdzie widzi go z inną kobietą. Podejrzewa, że jest to Matilde, kobieta z którą ostatnio widuje się jej ojciec. Jest zaskoczona ich bliskimi relacjami i zaczyna rozumieć obawy i podejrzenia matki. Obserwuje ich przez moment. Gdy mężczyzna rozstaje się z nieznajomą, czule ją żegnając, czarodziejka podchodzi i wita się z tatą. Podczas rozmowy, wyjawia mu wszystkie obawy, i dowiaduje się od ojca, o braku zrozumienia i czasu pomiędzy nim a jego żoną. Dowiaduje się jednak, iż tajemnicza kobieta jest jedynie przyjaciółką i jego powierniczką, która pomaga mu w trudnej sytuacji w domu oraz tego że Mike nadal kocha Vanessę. Razem postanawiają wymyślić sposób, na ponowne zbliżenie się rodziców. Postanawiają zrobić mamie wieczorną niespodziankę, podczas której rodzice wyjaśnią sobie wszystko i ocieplą swoje więzi.

W Magix Specjaliści i Czarodziejki wciąż poszukują przyjaciół. Znajdują ich rozbity statek i uwięzionego Timmy'iego. Pomagają chłopcom. Wszyscy razem uwalniają go spod wraku statku, spostrzegając, że w pobliżu jest mnóstwo atakujących ich trolli. Rozpoczyna się walka, podczas której dziewczyny używają transformacji. Za pomocą swojej magii, dzięki wspólnej pracy rozprawiają się ze stworami, jednak ich wysiłek nie przynosi rezultatów. Nagle na polu bitwy pojawia się profesor Helgard, który za pomocą swoich czarów ostatecznie przepędza rozszalałe potwory, po czym pada zmęczony na ziemię. Zaintrygowane jego postacią czarodziejki biorą go pod opiekę, po czym próbują się czegoś dowiedzieć. Profesor wyjawia im całą prawdę o zmianie klimatu i antidotum, które stracił w nieszczęśliwym wypadku. Opowiada im też o swojej zemście i próbie ukarania ludzi oraz zdobyciu uznania. Wszyscy razem postanawiają odnaleźć cenny eliksir i przywrócić wymiarowi Magix ład i harmonię, jakie panują tu na co dzień. Rozpoczynają poszukiwania.

W międzyczasie Bloom wraz z ojcem udają się na spacer. Podczas drogi ojciec wyznaje dziewczynie swoje błędy i obiecuje poprawę zachowania oraz więcej uwagi poświęcanej rodzinie.

W magicznym wymiarze trwają poszukiwania zaginionego eliksiru. Flora postanawia użyć swoich mocy i zasięgnąć porad roślin żyjących nieopodal. Dzięki ich wskazówkom, przyjaciołom udaje się odnaleźć miksturę. Mają szansę na cofnięcie wszystkich konsekwencji zemsty profesora.

Na ziemi Bloom wraca do domu, do matki. Zastaje ją w doskonałym humorze, przygotowującą się do uroczystej wieczornej kolacji. Pomaga mamie w przygotowaniach. Rozmawiają szczerze i wyjaśniają wszystkie wątpliwości. W  czasie przygotowań do kolacji zastaje ich przyjście Mike’a.  Po przywitaniach, siadają razem do stołu. Dziewczyna chcąc dać szansę rodzicom na rozmowę, postanawia użyć pretekstu aby wyjść z domu. Udaje się na spacer, gdzie po drodze spotyka osamotnioną i zadumaną Matilde. Postanawia pomóc jej w kłopotach sercowych. Używa czarów i krzyżuje drogi jej i samotnie siedzącego mężczyzny o dobrej aurze. Ma nadzieję, że to pomoże kobiecie.

W Magix, pod wpływem użytego przez profesora antidotum, burza i deszcz ustają na rzecz słońca i ciepła. Wszystko powoli wraca do normy. Wszyscy razem wracają do swoich szkół i codziennego życia.

Po ustabilizowaniu sytuacji i wyjaśnieniu nie porozumień, Bloom żegna się z rodzicami i postanawia wrócić do szkoły magii w Alfei. Po powrocie zastaje przyjaciółki z mnóstwem nowinek i informacji o zawirowaniach w magicznym wymiarze, podczas jej nieobecności. Zaskoczona dziewczyna, wyznaje przyjaciółkom, że sama również miała niemałą burzę do pokonania w Gardenii na Ziemi. Opowiada wszystko dziewczynom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz